П`ятниця, 17.05.2024
Грем'яцька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Мої файли

Урок позакласного читання 2 клас
30.04.2015, 14:35

 

Урок 36. Урок позакласного читання. У світі казки чарівної

Мета: підтримувати інтерес дітей до казки; закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казки; розвивати пам’ять, спостережливість; викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні до нас на гостину завітала казка.

— Розгляньте виставку книг.

— Які казки називають авторськими? народними?

— У сиву давнину, коли люди не вміли писати, улюблені казки усно передавали з покоління в покоління. Тому автором таких казок уважають народ, а казки називають народними. Авторська казка має певного автора — письменника-казкаря.

— Наведіть приклади народних казок.

— Яких казкарів ви знаєте?

— Казка — це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радості. Сьогодні наш урок складатиметься із завдань-запитань. Тому заняття назвемо… (вікториною).

— Заздалегідь ви об’єдналися у дві команди. Бажаю успіху!

ІІІ. Казкова вікторина

І тур «Ти мене знаєш»

Стукіт у двері. Заходить старшокласник, одягнений листоношею Печкіним, приносить телеграми.

— Дивно, але телеграми без підписів. Від кого вони?

ІІ тур «Загадковий»

Борошна змолов мішок —

Пиріжків напік і з’їв,

Ледарів не пригостив. (Півник і двоє мишенят)

Нікого не боюсь!

Своєю булавою із нечистю я б’юсь.

Хай невеличкий зростом,

Зате високий рід!

Хоча я з горошинки,

Та цар Горох — мій дід! (Котигорошко)

Ще й смолою обсмалився,

З великою булавою

Змія викликав до бою. (Кирило Кожум’яка)

Воду випуска рікою,

Друга дивна голова

Вітром буйним з ніг збива.

Третя голова дихне —

І палає все вогнем. (Триголовий змій)

Не купується за гроші.

Господиню я люблю

І для неї все зроблю.

Я за ласку їй віддячу

І віддам життя собаче.

Не здається у полон

Вірний пудель… (Артемон).

Фізкультхвилинка

ІІІ тур «Хто ми і звідки?»

На дошці — малюнки ведмедя, вовка, зайця, лисиці, півника, собаки.

Розгляньте малюнки. У яких казках живуть ці герої? Як їх називають?

IV тур «Чия це пісенька?»

— Казкові герої вміють співати. Послухайте аудіозапис пісеньок- промовлянок. Хто це співає? З якої він казки?

Звучить запис пісеньок-промовлянок. (Можна використати пісеньки: Колобка, Кози-Дерези, Івасика-Телесика з однойменних українських народних казок, Півника з української народної казки «Котик та півник», мами Кози з казки братів Грімм «Вовк та семеро козенят», Вінні-Пуха з повісті-казки Алена Мілна «Вінні-Пух та його друзі»).

V тур «Казкарі»

VІ тур «Інсценівка»

Учні інсценують заздалегідь підготовлені уривки казок.

ІV. Підсумок уроку

— Що вам сподобалося на уроці?

— Про що розповісте вдома?

V. Домашнє завдання

— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Людина починається з добра» (за творами В. О. Сухомлинського). Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: grem_school
Переглядів: 1259 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz