йому було 75
[ Викачати з сервера (389.5 Kb) ] 25.03.2015, 11:26
Йому було б 75 Володимир Семенович Висоцький – радянський актор, співак і поет-бард, класик жанру авторської пісні. Народився 25 січня 1938 року в Москві в сім’ї військовослужбовця. Закінчив школу - МХАТ ім.. Немировича-Данченка на акторському відділенні у 1960 році. Працює в Московському драматичному театрі ім.. О. С. Пушкіна і декілька місяців в Московському театрі мініатюр. Тоді ж починає зніматися в кіно. У 60-61 роках з’являються перші пісні, вони мали кримінальний характер і були підписані Сергій Кулєшов. У 1964 році В. Висоцький поступає в Московський театр драми і комедії на Таганці, де і працює до 80 року. У 67 році з виходом фільму „Вертикаль” Висоцький раптом стає відомим. Фільм відбувся ,на думку багатьох, завдяки його пісням. „Вертикаль” можна вважати початком популярності Висоцького як кіноактора. У цьому ж році він знайомиться із майбутньою дружиною, третьою, Мариною Владі, французькою актрисою російського походження, яка й буде з ним до останнього дня. Завдяки шлюбу з іноземкою , Висоцький може виїжджати за кордон. У результаті – за межами країни виходять платівки з його піснями. У 1968 році виходить перша гнучка пластинка з піснями з к/ф „Вертикаль”, згодом ще 4 авторські диски , записані за кордоном. Прийшли 70-і роки, робіт в кіно стало менше, але стало більше у фільмах пісень Висоцького, або пісень на його вірші. Чиновники Держкіно не давали згоди на участь Висоцького у фільмах, всіляко перешкоджали йому. 29 листопада 1971 року - прем’єра „Гамлету” в театрі на Таганці, головну роль в якому виконав Висоцький. Ця роль пізніше вважалася „візитною карткою” актора. Заради цієї ролі актор неодноразово відмовлявся від алкоголю. В пам’яті глядачів назавжди залишився фільм „Місце зустрічі змінити не можна” – з Висоцьким у головній ролі Жеглова. Рівно за рік до смерті Висоцький переживає клінічну смерть. Багато подробиць свого похорону й встановлення пам’ятника на могилі Висоцький передбачав, вони описані в пісні „Пам’ятник”. Помер артист 25 липня 1980 року. Могила В. Висоцького знаходиться на Ваганьківському кладовищі. 28 липня Висоцького ховала, здавалось, вся Москва, хоча офіційного повідомлення про смерть не було – в цей час проходила московська Олімпіада. В. Висоцький казав про бардівську пісню: «…Справжнього мистецтва без страждання нема. І людина, яка не вистраждала, творити не може. Необов’язково, щоб її катували, лякали або стріляли в неї, достатньо, щоб в душі людина відчувала почуття страждання за близьких людей...»
Переглядів: 508 | Завантажень: 13 | Рейтинг: 0.0/0