МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ГРЕМ’ЯЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ Новгород-Сіверської районної ради
Чернігівської області
НАКАЗ
21.05.2015 с. Грем׳яч №70
Про стан виховної роботи у школі за ІІ семестр 2014/2015 н.р.
На виконання Закону України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.10 року № 778, Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243 наказу по Гремʼяцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів від 04.09.2014 №138 «Про організацію виховної роботи», інші документи, чинні в галузі освіти в школі була організована та здійснювалась виховна робота.
Виховна діяльність здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, на загальношкільному рівні під час проведення позакласних і позашкільних заходів, залучення учнів до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльності гуртків.
Педагогічний колектив працював над проблемою «Формування національної самосвідомості, любові до рідної землі, свого народу через реалізацію особистісно-орієнтованого підходу в умовах колективної виховної роботи».
Виховний процес здійснювали 11 класних керівників, педагог-організатор, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог. З них вищу освіту мають 12, середню спеціальну – 1.
Класні керівники спланували роботу у відповідності до плану роботи школи, затвердженого радою школи протокол №1 від 04.09.2014. Питання виховання заслуховувались на нарадах при директору, заступнику директора школи, методичних оперативках, на засіданнях методичної ради, ради профілактики попередження правопорушень.
Протягом ІІ семестру на нараді при директорі слухалися питання:
«Про стан відвідування учнями навчальних занять» (грудень 2014, травень 2015).
«Про чергування учнів» (квітень 2015).
«Про підсумки правоосвітньої роботи» (квітень 2015).
У школі функціонує учнівська рада, президентом якої є Карман О. учень 11 класу. Робота ведеться у комісіях секретаріату: «Прес-центр», «Управління дисципліни і порядку», «Управління освіти», «Управління культмасовою роботою», «Управління шефською роботою», «Управління інформації». Слід відмітити, що члени учнівської ради активну участь приймали в організації вечорів, дискотек, акцій милосердя, дисциплінарних лінійок. «Управління освіти» та в «Управління шефської роботи» проводили недостатню роботу з учнями, які пропускали уроки, порушували дисципліну в школі. Радниками в організації роботи учнівської ради були педагог-організатор Андрос О.С., заступник директора з навчально-виховної роботи Шкалаберда О.О., класні керівники.
Протягом навчального року в школі працювало шкільне методичне об’єднання класних керівників, робота якого була спрямована на системний підхід до виховання учнів, підготовку їх до життя і праці, впровадження в практику школи національної системи виховання.
Відповідно до плану роботи методичного обʼєднання протягом навчального року було проведено 4 засідання, на яких розглядалися питання як теоретичного так і практичного характеру. Класні керівники ділились досвідом використання різноманітних методів виховання. Заслуговує на увагу робота класного керівника 4 класу Карман Л.В., яка зібрала та систематизувала матеріал виховання ціннісного ставлення до суспільства і держави. Цей матеріал був презентований на засіданні методичного об’єднання.
Відповідно до плану роботи методичного об’єднання класними керівниками були проведені відкриті виховні години. Так, у листопаді 2014 проведено відриту виховну годину для учнів 2 класу «Чарівниця осінь» (класний керівник Гурин О.В.). Захід пройшов на належному рівні, підготовлений методично правильно у відповідності до вікових особливостей учнів. Класний керівник 4 класу Карман Л.В. підготувала і провела на достатньому науковому рівні виховний захід «Україно моя, Україно! Я для тебе у світі живу!», присвячений вшануванню героїв Небесної сотні. Учні виступили з віршами, переглянули презентацію. Класний керівник 10 класу Сербенівська В.В. провела відкритий виховний захід «Ми за здоровий спосіб життя». В ході обговорення учні висловили власні думки з приводу збереження власного здоровʼя, про шкідливість вживання алкоголю та табакокуріння. Класним керівником разом з учням підготовлено та використано мультимедійну презентацію.
Класні керівники Карман Л.В., Шерстюк О.О., Гуд І.Г., Гурин О.В., Сербенівська В.В. використовують під час проведення виховних заходів інноваційні технології. Потребують професійної допомоги класні керівники Мишко А.М., Очкіна В.С., Чавалюк Н.Б., які застосовують одноманітні форми проведення класних годин.
Відповідно до річного плану роботи школи протягом ІІ семестру проводились загальношкільні виховні заходи. Найбільш активними під час підготовки та проведення вечорів відпочинку, святкових лінійок були учні 11 класу (Класний керівник Шкалаберда С.А.), 8 класу (класний керівник Шерстюк О.О.), 6 класу (класний керівник Кунцевська І.В.). Малоактивні були учні 10 класу (класний керівник Сербенівська В.В.).
З метою виховання ціннісного ставлення до суспільства і держави, почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови класними керівниками були проведені виховні заходи, присвячені Дню Соборності України, пам’яті Героїв Крут, до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги, присвяченому 70-ї річниці перемоги у Другій світовій війні під гаслом: “Пам'ятаємо. Перемагаємо” тощо. Так, учні школи підготували та провели урочисту лінійку, де звучали вірші. До школи був запрошений ветеран Ільєнко М.О. Також був проведений конкурс листівок до Дня Перемоги, де активну участь прийняли учні початкових та середніх класів. Учні прийняли участь у святковому концерті, поклали квіти до обеліска, памʼятників, які знаходяться на території села. Всі учні виготовили квітки червоного маку, який став символом памʼяті.
З метою виховання патріотичних почуттів, бажання стати на захист рідної держави, з нагоди Дня памʼяті та примирення була організована та проведена зустріч з учасником АТО Зюзько В.М.
З метою виховання ціннісного ставлення до себе, безпеки власної життєдіяльності протягом семестру проведено ряд заходів, а саме: класна година у формі гри з учнями 2 класу «Спорт у моєму житті» (класний керівник Гурин О.В.). Класний керівник 4 класу Карман Л.В. підготувала та провела виховний захід у формі екскурсії до місцевого Фапу, де учні мали змогу поспілкуватись з лікарем-стоматологом Жигалко М.С..
У рамках виховання ціннісного ставлення до людей у 5 класі проведено класну годину «Голокост і сучасність» (класний керівник Кунцевська І.В.) В ході проведення заходу активну участь приймали Сатир О., Ворожбит М..
Учні початкових класів підготували свято «Для мами завжди ласкаві слова». На святковий захід були запрошені батьки, вчителі школи. Учні розповідали вірші, співали пісні, показали цікаві сценки.
Протягом ІІ семестру були проведені заходи з метою виховання ціннісного ставлення до праці. Класний керівник 11 класу Шкалаберда С.А. провів виховний захід «Чи буває професійний вибір не правильним?» Класні керівники основної школи приділяли увагу до свідомому вибору майбутньої професії, тому разом з ними проводили класні години «Професії мого роду» (9 клас кл. кер. Очкіна В.С.), «Скільки у світі професій» (10 клас кл. кер. Сербенівська В.В.) та інші.
Важливою ланкою виховної роботи є виховання в учнів ціннісного ставлення до природи. На достатньому рівні пройшла година спілкування у 3 класі на тему «Як узимку живеться птахам і звірам» (класний керівник Ворожбит Н.В.). Після проведення години учні виготовили годівнички для птахів. У 2 класі був проведений конкурс малюнків «Зимові фантазії». Учні початкових класів стали учасниками екологічного змагання «Природа рідна – наша втіха, тож хай вона не знає лиха».
З метою формування естетичної культури в школі був проведений Тиждень вшанування Тараса Григоровича Шевченка, в ході проведення якого були проведені різноманітні заходи, презентації дитячих робіт, конкурс знавців творів Т.Г.Шевченка. Учні початкових класів були активним учасниками всіх конкурсів малюнків, які проводились у школі. Слід відмітити роботу класних керівників Карман Л.В., Ворожбит Н.В., які залучають учнів до творчої діяльності. Картини виготовлені учнями Людмили Василівни та Наталі Вікторівни прикрашають стіни школи.
Однією з важливих ланок виховної діяльності є система правового виховання в школі. Правоосвітницька робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час й охоплює учнів, батьків, учителів. Для учнів 9, 10-х класів читається курс «Правознавство» (вчитель Хмель В.С.). Освітня робота учнів здійснюється також і в позаурочний час через ряд позакласних та позашкільних заходів. Протягом травня в школі проходить Місячник правової освіти. В рамках проведення місячника проведено години спілкування на тему «Молодь і протиправна поведінка» (8 клас, класний керівник Шерстюк О.О., 5 клас, класний керівник Мишко А.М.).
З правоосвітньою метою проведено семінарське заняття для вчителів «Права дитини у світлі чинного законодавства» та інші. Протягом ІІ семестру відбулись спільні засідання ради профілактики з сільським головою Карцаном О.М., депутатом районної ради Манжулою В.В. До співпраці залучались працівники виконавчого комітету сільської ради. Протягом ІІ семестру були проведені зустрічі з учнями 9-11 класів на тему «Робота місцевого самоврядування» з головою сільської ради Карцаном О.І. (лютий 2015), зустріч учнів 8-11 класів з представником кримінальної міліції у справах дітей Очкіним В.Є. «Відповідальність за свої вчинки – обов’язок кожного» (квітень 2015).
У школі створений батьківський комітет, 2 рази на семестр проходять загальношкільні батьківські збори, де розглядались питання про виховання правової культури громадянина (доповідь Хмель В.С.), про шкідливість та комп’ютерну залежність (презентація Ворожбита О.В). Протягом семестру відбувались класні батьківські збори, на яких розглядались теоретичні питання, розв’язувались практичні завдання. Класні керівники практикують лекторії для батьків з питань виховання, консультації з приводу навчання власних дітей, діагностування з метою виявлення рівня освіченості батьків. Найбільш налагоджена така співпраця у 4 класі (Карман Л.В.), 6 класі (Кунцевська І.В.)., 1 класі (Гуд І.Г.).
З метою якісного впливу на всі категорії учнів, класними керівниками, практичним психологом Мишко А.М. здійснювалась індивідуальна робота з учнями, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають на внутрішньошкільному контролі, групі ризику. Анна Михайлівна Мишко працює над удосконаленням системи ранньої профілактики, проводить психолого-педагогічне діагностування, індивідуальну роботу з неповнолітніми, надає сім’ям психолого-педагогічну допомогу, забезпечує наступність у виховній роботі між різними ланками освіти.
Відповідно до плану роботи практичного психолога протягом ІІ семестру були проведені такі виховні заходи: «Божевілля з моєї вини», «Поняття самооцінки».
Як результат виховної роботи можна відмітити участь учнів школи в конкурсах, які проводились на районному рівні.
Учениця 2 класу Водень Вєроніка стала призером Всеукраїнського конкурсу «Намалюй свою мрію» та була нагороджена дипломом.
З учні 2 класу прийняли участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей». Водень Вероніка і Ткаченко Микита стали переможцями.
4 учні 2 класу прийняли участь у районному етапі VІІІ Міжнародного еколого-оздоровчого конкурсу «Веломанія». Мельника Данила та Водень Вероніки визначено переможцями, Балабу Індіану та Ткаченка Микиту лауреатами.
У районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Безпека в житті – життя у безпеці» Балаба Індіана з роботою «Хай навколо буде чисто» посіла ІІ місце, робота учениці Водень Вероніки «Зустріч з вогнем» – ІІ місце, робота учениці Балаби Індіани «Не шуткуй з вогнем у лісі » – І місце.
У Міжнародному конкурсі дитячої творчості «Природа очима дітей» брали участь Водень Вероніка, Стьопочкін Євген, Балаба Індіана, Ткаченко Микита.
У конкурсі «Учнівської компʼютерної творчості» брала участь Сатир Олена, Ворожбит Маргарита, Карман Олександр, Яковець Богдан, Водень Вероніка та Балаба Індіана.
У літературному конкурсі «Ми за тверезе життя» брала участь учениця 2 класу Водень Вероніка.
У конкурсі «Моя сімʼя за безпеку дорожнього руху» брали участь Балаба Індіана, Водень Вероніка, Мельник Данило, Стьопочкін Євген
У Всеукраїнському конкурсі «Захистимо країну від лиха» взяли участь Балаба Індіана, Водень Вероніка, Мельник Данило, Ткаченко Микита.
У районному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» ІІ місце посіла учениця 4 класу Нікітіна Яна (учитель Карман Л.В.) І місце – учениця 3 класу Альошина Марія (учитель Ворожбит Н.В.).
У конкурсі «А я справжній українець» в номінації «Україна – козацька мати» ІІ місце посіла учениця 8 класу Михайленко Валерія (класний керівник Шерстюк О.О.).
В акції «Лист пораненому» прийняли участь учні 8 класу Михайленко В., Бєлкіна О., Цакун С. (класний керівник Шерстюк О.О.), учні 6 класу Ворожбит М., Сатир О., Примич О., Аношко А. (класний керівник Кунцевська І.В.), 4 класу Юдицька А., Нікітіна Я., Тюпич Ю., Ситнікова Є. (класний керівник Карман Л.В.).
Творча група учнів (керівник Хмель В.С.) брала участь в обласному історико-краєзнавчому конкурсі «А ми тую славу збережемо».
Творча група учнів (учитель історії Хмель В.С.) були визначені в обласному етапі Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України».
Команда учнів школи посіла ІІІ місце у змаганнях «Віват, інтелект!».
Учні 10 та 11 класів прийняли участь у онлайн-вікторині на тему Європа. Гарні результати показали Яцковський Д., Яковець Б. Усі учні отримали памʼятні листівки.
Не дивлячись на певні здобутки при здійсненні виховної діяльності є ряд проблем. Перш за все, це недостатній показник участі учнів у конкурсах, що говорить про недостатню просвітницьку роботу класних керівників та вчителів школи.
Недостатнє інформаційно-методичне забезпечення. Необхідні матеріали вчителі знаходять за допомогою мережі Інтернет. Фахові періодичні журнали в школі не виписуються.
Слід вказати на недостатній рівень роботи класних керівників 9 класу Очкіної В.С., 7 класу Чавалюк Н.Б. з виховання правомірної поведінки, вироблення правових знань в учнів.
Є недостатнім зв’язок з позашкільними закладами, в школі функціонує мало гуртків. Причина – відсутність спеціалістів.
Потребує уваги оформлення класних кімнат. Необхідно звернути увагу на оформлення кімнати шкільного самоврядування. Також є недоліки в організації загальношкільних свят у педагога-організатора Андрос О.С. та недостатня робота учнівського самоврядування.
Класні керівники не залучають до співпраці батьків учнів.
Недостатнім є накопичення фотоматеріалів та розробок заходів на сайті школи.
Не всі класні керівники мають власний блог, а це говорить на низький рівень володіння інформаційними технологіями.
Виходячи з вищевикладеного,
НАКАЗУЮ:
- Відмітити роботу класних керівників Карман Л.В., Шерстюк О.О., Гурин О.В., Ворожбит Н.В. з питань організації та проведення виховної діяльності, залучення учнів до участі у конкурсах.
- Вказати на недостатній рівень організації виховної роботи класним керівникам Очкіній В.С., Чавалюк Н.Б. з питань виховання правової культури учнів.
4. Класним керівникам:
1) Налагодити систему роботи з обдарованими та здібними учнями, яка б давала позитивні результати протягом навчального року.
2) Співпрацювати з батьками, проводити правовий всеобуч з метою покращення правової культури учнів та батьків.
Постійно
3) Впроваджувати інноваційні технології, для сприяння всебічного розвитку учнів, їх розумових та фізичних здібностей; працювати над удосконаленням власного педагогічного досвіду в галузі виховання; забезпечувати збереження життя і здоров’я дітей під час проведення виховних заходів.
Протягом навчального року
4) Посилити контроль за організацією змістовного дозвілля та охоплення учнів гуртковою роботою, в тому числі і схильних до правопорушень.
5) Оформити естетичні та дієві класні куточки, куточки символіки.
Серпень 2015
6) Створити та накопичувати матеріали у власних блогах, шкільному веб-сайті.
Серпень 2015
4. Керівникам гуртків:
1) Спланувати роботу на новий навчальний рік.
До 15.09.2015
2) Залучати учнів до участі у конкурсах.
Протягом навчального року
5. Педагогу-організатору Андрос О.С. активізувати роботу учнівської ради, залучати до роботи активи класів.
2015/2016
6. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Шкалаберді О.О.:
1) Планувати виховну роботу закладу на діагностичній основі та відповідно до науково-методичної проблеми навчального закладу.
2) Скласти план виховної роботи на 2015/2016 н.р..
Серпень 2015
3) Забезпечити умови для роботи та функціонування гуртків. Надавати методичну та практичну допомогу.
Протягом навчального року
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор школи Т. П. Мельник
З наказом ознайомлені:
Андрос Ольга Сергіївна _______________
Ворожбит Наталія Вікторівна
Гуд Ірина Григорівна
Гурин Олена Василівна
Карман Людмила Василівна
Кунцевська Ірина Володимирівна
Мишко Анна Михайлівна _______________
Очкіна Валентина Степанівна
Сербенівська Віра Василівна
Хмель Валентина Сергіївна
Чавалюк Наталія Борисівна _______________
Шерстюк Ольга Олександрівна _____
Шкалаберда Олена Олександрівна
Шкалаберда Сергій Анатолійович
|